Blog Comments

0 comments

Blogs » News » List Aborygeńskiego rodzica do nauczyciela

List Aborygeńskiego rodzica do nauczyciela

 • Szanowny Panie, Szanowna Pani,
  Zanim zajmiesz się klasą, w której jest moje dziecko, proszę zapytaj sam siebie, czego masz zamiar uczyć aborygeńskie dzieci......
  Byłoby wskazane, żebyś pamiętał/pamiętała, iż nasze dzieci są zdolnymi interpretatorami niemego języka, subtelnego, niewypowiedzialnego komunikowania się przez wyraz twarzy, gesty , ruchy ciała i użytek przestrzeni osobistej. One będą znały twoje uczucia i stosunki z bezbłędną precyzją, niezależnie od tego, jak troskliwie zaaranżujesz swój uśmiech lub wymodelujesz głos.
  One będą się uczyć w twojej klasie, ponieważ dzieci uczą się bezwarunkowo. To, czego się będą uczyć, zależy od ciebie.
  Czy pomożesz mojemu dziecku uczyć się czytać, czy nauczysz je, że ma problem z czytaniem?
  Czy pomożesz mu rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów, czy też będziesz go uczyć , że szkoła to miejsce , gdzie stara się zgadnąć, jakiej odpowiedzi oczekuje nauczyciel?
  Czy nauczy się ono czuć, że jego własna wartość i godność są ważne, czy też będzie się uczyć, że nie musi przepraszać i "starać się więcej", ponieważ nie jest białe?

  Czy możesz mu pomóc osiągnąć umiejętności intelektualne, których potrzebuje, bez równoczesnego narzucania mu do tych wartości, które ono już posiada, twoich własnych wartości?
  Szanuj moje dziecko. Ono jest osobą. Ono ma prawo być sobą.

  Z szacunkiem
  Aborygeński rodzic